Note
  • Mos mendo  me lart per veten per shkak të gjërave që duken,mbaj mend që këto gjëra i ke për të mirën e të tjerëve dhe  jo për veten tënde.
  • Përulësi nuk do të thotë të kritikosh veten(por te kesh opinion realist) Une jam i padenjë përpara zotit.
  • Ushqe idenë për ti bërë gjërat në fshehtësi dhe i kënaqur kur nuk merr lavdërime.
  • Kurrë mos ki turp per familjen,shkollën që bën.
  • Kur nënvleresohesh nga të tjerët mos ushqe inat ndaj këtij personi.
  • Ji i kënaqur kur të tjerët dalin me sukses dhe mos e shiko se po ulesh ti.
  • Kurrë mos e krahaso veten me te tjerët nëse kjo nuk është për rritjen e tyre.
  • I përuluri sheh me admirim pikat e forta dhe me falje pikat e dobëta tek tjetri.
  • Falendero Zotin për çdo dobësi që ke si një element përulje.



Përulja

Përmendje

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.