3182413_300
Note

Dy frikërat e një qytetari pa parti

Dy gjera i kam shume frike ne jeten time; turmat pa krye dhe budallenjte.

Turmat: Jane mizeri humane qe eshte e veshtire ti marresh vesh. Jane si ajo dallga e detit qe nis si nje valezim i lehte,e me pas ca sterkala dheme pas kur i afrohet bregut perplaset me shkembin me furine e nje uragani. Mandej terhiqet dhe kur duket se i eshte fashitur zemerimi atehere godet perseri me me shume force sesa heren e pare. Dhe pastaj thone qe deti po merr terren nga toka.

Budallenjte: Nuk ka te beje patjeter me mungesen e zgjuarsise. Jo me shume do te thoja ka te beje me zgjuarsine e perdorur ne nje menyre te keqe. Me zgjuarsine e perdorur per uljen,per rrenimin e tjetrit. Ka te beje me moskuptimin e tjetrit ne menyre te qellimshme. Ka te beje me mospranimin e tjetrit edhe kur ai logjikisht ka te drejte. Ka te beje me injorimin e gjithckaje qe nuk i konvenon mendimit te mbrapshte… Rruga se ciles rralle do ti bija do te ishte rruga ne te cilen Turma pa krye dhe Budallenjte takohen.

p.s cdo lidhje me situaten politike ne Shqiperi do te ishte interpretimi juaj figurativ. Duke besuar ne lirine e fjales mbase keni te drejte te mendoni edhe ashtu….

Standard

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.