Note

Romanca dhe dashuria e vërtetë

Sy ndër sy. me vështrime ngultazi te njëri tjetri. Kur një cift janë sëbashku rënia e gjetheve të vjeshtës gati u ngjan me tingujt e violinës. Puthjet e lehta  ngrohin trupat së brendshmi. Kalimtarët e rastit kanë majft material për kafen e pasdites. Shtërngimi i dorës së tij i jep asaj sigurinë që mund të jetojë tre jetë. Shikimi i saj e bën ate të ndihet i priveligjuari i shekullit.  Pëshpërimat në vesh miklojnë sedrën e saj. Ajo ndihet si princeshë.  Pulitja e qepallave të saj shoqëruar me një buzëqeshje të pazë i fshin atij shqetësimin e asaj dite.

Darka me qirinj, muzikë të lehtë me tekse dashururore dhe fjalë të pëshpëritura më shumë se të shqiptuara i japin atmosferës ngjyrën rozë.

Romanca mes një vajze e djali është e këndshme. Jeta është më e bukur me romancën mes një cifti.  Zoti e ka krijuar  mashkullin dhe femrën që  të tërhiqen ndaj njeri tjetrit. Mbase shumë prej jush ia dini shijen nga përvoja juaj.Por atmosfera rozë nuk mund të barazohet me dashurinë e vërtetë. Ajo është një episod jo një jetë.

 Romanca është ndjenjë, Dashuria e vërtetë është më shumë.

p.s Cilat janë disa karakateristikat e Dashurisë së Vërtetë? A ekziston dikush që mund të na dojë më të vertetë ashtu sic jemi? A e ke gjetur atë?

 

 

Standard

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.