Note

Një vit më shumë ,është një vit më pak .

Koha përdor, gjithmonë një hile
me thotë po të jap, te riun për një plak
ndonëse unë e di, hilenë e saj të vjetër
që një vit më shumë ,është një vit më pak .

Gëzimi i momentit bie menjëherë
ndersa unë kujtoj vitet që lashë pas
pa ditur gjithcka, që i riu sjell` me vete
hesht, mendoj, pa patur shume c’të flas…

Kujtohem që dicka, di që në fillim
se Ai që krijoi tokën dhe qiellin
Ai do të mundet, përsëri si at’herë
pas cdo nate, të sjellë prap` diellin.

Eh sikur asgjë tjetër, unë të mos dija
do mjaftonte fakti, që Ai di cdo gjë
i qetë dhe në paqe, të mund teë rrija
tamam si një foshnje, qe në djep rri pa zë.

M.Rexhaj

Standard

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.