Note

Çështja për librin…

1 Libri është një mësues që mendon me “kokën” e vet dhe flet me gojën tënde.

2 Të tregon atë që duhet të dish jo atë që nuk di

3 Të prezanton me botën që bota jote as që e dinte që ekzistonte.

4 Të vë në pah se njerëzit janë të mirë si ti;vë në pah se njerëzit janë të këqinj si ti.

5 Me librin, në të njëtën kohë; takon më shumë se një person , viziton më shumë se një vend, njeh më shumë se një periudhë , ballafaqohesh më shumë se me një ide.

6 Është i vetmi mik që ta thotë në mënyrën tënde se jo gjithmonë ke të drejtë.

7 Me librin udhëton shumë dhe ecën pak.

 

 

Standard

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.